Posypová sůl proti autům. Přes zimu myjte své auto častěji!

Zimní období dává autům obzvláště zabrat. Mrazivé počasí, hodně nečistot na cestě, ale především posypová sůl, která dává karoserii a laku nejvíce zabrat. Mnozí se drží toho, auto přes zimu neumývat – pokud ale chcete, aby Vaše auto vydrželo krásné co nejdéle, je přes zimu potřebná údržba a mytí ještě větší, než před letní sezónu. I pro ty, kteří přes léto volí spíše kartáčovou myčku, je přes zimu vhodnější variantou ta ruční. Není to jen o umytí auta, aby bylo čisté, ale především o mytí míst, kde se ve špatných podmínkách drží nejvíce nečistot.

Posypová sůl se během provozu hravě dostane i do těch největších rohů a spár Vašeho auta. Právě po tom, kdy auto během stání zasychá, sůl pracuje a ubližuje karoserii auta, což má za následek korozi jak podvozkových dílů, tak i jednotlivých dílů karoserie obecně. Sůl také zasychá na laku a zanechává bílo-šedé fleky, které každý z nás velmi dobře zná ze zimního provozu.

Mytí vozu proto doporučujeme provádět častěji, dbejte na vystříkávání podběhů a záhybů karoserie, kde se špína může držet. Dbejte také na důkladné předmytí a použití aktivní pěny, která bezkontaktně velké množství této špíny “stáhne” sama svými vlastnostmi.

Mytí auta dokončujte použitím vosku, který povrch dočasně ochrání ochranným filmem, který bude nečistoty a sůl více odpuzovat z povrchu. Posledním programem při mytí vozu využijte oplach demineralizovanou vodou, který zajistí, že na povrchu laku nezůstanou zaschlé kapky od vody.

A pokud máte přece jen z mytí v zimě spíše strach v rámci vlastní bezpečnosti, u nás se bát nemusíte – naší myčku zdobí vyhřívaná podlaha, která Vás nenechá uklouznout na zmrzlé vodě na zemi.