Jak správně pečovat o vůz v zimě? Tipy pro efektivní a jednoduché mytí.

Zima je nejhorším obdobím pro všechna vozidla a je třeba jim dopřát trochu více péče než obvykle. Jak tedy ideálně postupovat a zabránit negativním vlivům posypové soli a mrazům?

Umývejte častěji než obvykle

Tímto nemáme na mysli umývání vůči horšímu počasí a oplach pouze od běžné špíny a prachu. Vozící se vrstvy sněhu přilepené v podběhu či lázeň v posypové soli, dokážou být vlivným prostředím pro začínající korozi na vašem autě nebo vést k znehodnocení plastových dílů karoserie. Během zimních měsíců je doporučeno auto zběžně alespoň oplachovat od těch největších nečistot.

Pokud plánujete vůz umývat v situaci, kdy jsou teploty hluboko pod nulou, doporučujeme však po umytí s vozidlem zajet pár kilometrů navíc, než jej zaparkujete u domu, kvůli možnému zamrznutí veškerých těsnění, třeba okolo dveří. Pokud na naší myčku v mínusových teplotách přijedete, nemusíte se bát ani uklouznutí, podlaha v boxech je u nás vyhřívaná po celou zimu.

Pojďme na samotné mytí vozidla, teď Vás provedeme procesem důkladného a šetrného mytí v našich boxech.

Pro perfektní výsledek využijte celé spektrum našich nabízených programů:

Začněte předmytím – Nanesete prostředek, který uvolní hůře odstranitelné nečistoty, jako je silniční špína, nejvíce zadržená sůl a další nečistoty. V mezičase, co přípravek bude působit, naneste čistič kol na disky, který odstraní poletavou rez a brzdný prach.

V dalším kroku po aplikaci zvolte oplach. Začněte oplachem disků a pokračujte spláchnutím karoserie od střechy až dolů. Nezapomeňte na podběhy, ať vám auto vydrží čisté i po výjezdu z myčky, zde se totiž nečistoty z vozovky drží nejvíce.

Využijte také aktivní pěnu, která auto obalí od shora až dolů hustou a účinnou pěnou. Po aplikaci, začne velmi efektivně uvolňovat nečistoty a vlastní váhou stahovat pryč. Vyčkejte nějakou chvíli poté zbylou aktivní pěnu spláchněte oplachem.

Pokud na autě registrujete stále nedokonalosti či chcete docílit perfektního umytí doporučujeme využít mytí s mikropráškem a horkou vodou. Ten odstraní zbytky nečistot, které pěna nemohla, za pomocí efektivního mikroprášku s vysokým tlakem.

Po důkladném umytí exteriéru je třeba aplikovat tekutý vosk, který dodá laku lesk a žádoucí ochranu, před nežádoucími vlivy zimního období. Nebojte se vosk aplikovat i na skla. Docílíte tak efektu tekutých stěračů.

Pokud patříte k těm, co se mohou chlubit navoskovaným autem nebo keramickou ochranou laku ještě před zimou, berte náš tekutý vosk jako další vrstvu ochrany, pro přiživení té aktuální.

Celý proces mytí zakončete oplachem demineralizovanou vodou, která zajistí jednodušší odtok vody a nezanechá žádné skvrny na povrchu laku.

Po samotném mytí v mrazivých teplotách vysušte ideálně celé auto, popřípadě ideálně alespoň těsnění kolem dveří. Již brzo Vám dopřejeme také možnost vysušení karosérie pomocí stlačeného vzduchu.

Doporučujeme se vydat na dostatečně dlouhou cestu, aby mohla přebytečná voda odtéct také z nedosažitelných míst.